ЛОКАЊ ПРВИ ОДНИО БОДОВЕ ИЗ ВЛАСЕНИЦЕ

1390
ФК "Локањ"

Tекст:Т.Голијанин / Инфо портал ВЛАСЕНИЦА 24

У 13. колу Регионалне лиге, група Исток, Власеница је доживјела први пораз на свом терену у овој сезони. Фаворизованог домаћина, послије седам кола без пораза, савладала је екипа Локања резултатом 1:2.

Стотињак навијача на власеничком Градском стадиону током свих 90 минута уживало је у правој фудбалској представи и надигравању двије добре екипе. Локањ је у 37. минуту пропустио шансу да дође до вођства, када је, након прекршаја над Далибором Мићићем судија Јовић показао на бијелу тачку. Још једном се показало као правило да играч над којим је направљен прекшај, не постиже погодак из једанаестерца, јер је голман Власенице одбранио ударац Мићића. Иако су оба тима имали неколико изгледних прилика, прво полувријеме се завршило без голова. Већ на почетку другог дијела, Власеница креће у напад, лопта стиже до Миловановића који је шутира поред гола. Шансу за промјену резултата пропушта и Дошић пет минута касније, шутирајући право у руке гостујућег голмана. Промашаје домаћих Локањ кажњава у 57. минуту. Након одличног контранапада по лијевој страни, Дарко Мићић упошљава Далибора Мићића, који снажним ударцем лопту смјешта иза Рељићевих леђа. До вођства од 0:2 гости долазе у 81. минуту када се Марковић пробио по лијевој страни и волејом затресао мрежу домаћина. Власеничане, очито, данас није пратила спортска срећа, с обзиром да су у року од пет минута прокоцкали двије одличне шансе да постигну поготке. У посљедњим тренуцима меча, најискуснији играч домаће екипе Ковачевић пролази кроз противничку одбрану и снажним шутом матира голмана Стојановића за резултат 1:2.

ФК Власеница – ФК Локањ 1:2 (0:0)