У сусрет божићним празницима, ОО Црвени крст Власеница у сарадњи са општином Власеница организовали су акцију помоћи за кориснике Народне кухиње и социјално угрожене породице, како би им уљепшали најрадоснији хришћански празник – Божић.
У склопу акције подијељено је 30 печеница и 30 прехрамбено-хигијенских пакета.
„Подјела је уприличена у просторијама Народне кухиње за све кориснике, а онима који нису били у могућности да дођу помоћ ће бити уручена на кућну адресу. Хвала општини Власеница и начелнику Мирославу Краљевићу што су нам помогли да још једном покажемо да мислимо на наше кориснике. Желимо им да предстојеће празнике проведу у здрављу, срећи, миру и слози“ – рекла је Данијела Кљештан куварица у Народној кухињи.
Секретар Црвеног крста Милица Краљевић каже да је ово већ традиционална активност коју организују сваке године прије највећег српског празника.
„Народна кухиња представља проширени облик социјалне заштите, а Црвени крст у сарадњи са Општином, наставиће да проводи сличне активности како би се обезбиједиле животне намирнице за све социјално угрожене грађане Власенице“ – изјавила је Краљевићева.
Народна кухиња функционише у склопу Општинске организације Црвеног крста и свакога дана посјети је око 40 корисника.


