Текст: Т. Голијанин/Инфо портал ВЛАСЕНИЦА 24
Власеничани ће ускоро све актуелности из своје општине моћи сазнати путем локалне радио-станице која ће свој програм емитовати на фреквенцији 100,6 MHz.
Начелник Мирослав Краљевић истиче да је оснивање Радио Власенице велики корак за ову локалну заједницу.
„До фреквенције је веома тешко доћи, али наши напори, рад и труд су уродили плодом и наши суграђани ће за мање од мјесец дана имати свој медијски простор, на коме ће моћи да чују све актуелности из наше локалне заједнице, али и из ове регије. Наравно, биће ту много занимљивих садржаја и сигурно је да је оснивање радио-станице велики и значајан корак. У току је набавка опреме, а свима нам је циљ да радио-станица што прије почне са емитовањем програма, јер је у овој ситуацији, када су људи у кућама, не могу да се крећу, најпотребније да имамо начин да тачне и провјерене информације стигну до сваког становника наше заједнице. И до сада је то било могуће преко општинског сајта и Инфо портала ВЛАСЕНИЦА 24, али с обзиром да већина старијих становника, посебно у околним насељима, не користи интернет, а има навику да слуша радио, ово је прави начин да у сваком тренутку имају поуздане и корисне информације“, истакао је начелник општине Власеница.
Екипа Радио Власенице је, у склопу припрема за рад, обишла ОСМ радио у Палама, једну од најслушанијих станица на нашем простору, гдје је имала прилику да види како функционише овакав медиј и размијени искуства са колегама.
„Драго нам је што смо угостили колеге и пријатеље из Радио Власенице, који се припремају за почетак емитовања програма на својој фреквенцији 100,6 MHz. С обзиром да наш радио успјешно функиционише већ 20 година, колегама смо на располагању за сваку врсту помоћи која им је потребна како би што квалитетније и боље стартовали у етру, а ми им желимо све најбоље у будућем раду“, казао је Жељко Илић, власник ОСМ радија.
Почетак емитовања програма Радио Власенице очекује се до краја априла.

