ВЛАСЕНИЦА ПРЕГАЗИЛА БРАТСТВО

1244

Текст: Т.Голијанин/Инфо портал ВЛАСЕНИЦА 24

Најубједљивију побједу у деветом колу друголигашког Истока, 6:0, убиљежила је Власеница, која је на свом Градском стадиону декласирала Братство из Братунца.

Почетак сусрета није слутио на овако убједљив тријумф домаћих. Иако су Власеничани повели већ у 9. минуту, поготком Н. Kовачевића са бијеле тачке, а након што је голман гостију, у покушају да спријечи гол, срушио Миловановића, првих двадесетак минута екипе су биле равноправне. У 20. минуту одличан пас капитена домаћих за Дошића који излази сам пред Стевановића и удуплава предност Власенице. Два минута касније, судија Иконић у свлачионицу шаље Предрага Петровића који, у прекиду игре због указивања помоћи повријеђеном играчу, пљује свог саиграча, голмана Братства. Ова ружна сцена оставља траг на гостујућу екипу, а домаћини у потпуности преузимају теренску иницијативу. У 34. минуту у стријелце се уписује и Секулић који користи грешку братуначке одбране, пресјеца лопту и шаље је у мрежу за већ недостижних 3:0, резултат са којим се одлази на одмор.

Други дио сусрета у потпуности је припао Власеничанима. Иако је стратег Братства на гол умјесто Стевановића ставио Попадића, то није успјело спасити њихов потпуни дебакл. Напад гостију је потпуно затајио. Средином полувремена, у размаку од два минута, најбржи играч Власенице, Миловановић, је два пута затресао мрежу Братства. У 70. минуту, након одличног паса Вуксића, који је ушао у 54. минуту, власеничка „једанаестка“ смјешта лопту иза леђа чувара мреже гостију, а само два минута касније исти тандем бива заслужан за повећање предности на 5:0. Вуксић са лијеве стране шаље лопту, штопер из Братунца лоше реагује, она долази до Миловановића који пролази голмана и смјешта је у празну мрежу гостију. Четири минута прије краја, Дошић са једанаест метара поставља коначни резултат 6:0, након што га у казненом простору руши штопер Братства, а судија без дилеме још једном досуђује најстрожу казну.

Петом побједом у сезони Власеница је заузела четврто мјесто на табели, док је Братство на претпосљедњој позицији замијенило Милиће, који су тријумфом над Вележом, након четири пораза, на свој конто уписали три бода.

Власеница – Братство (Братунац) 6:0 (3:0)

Градски стадион у Власеници

Судија: Александар Иконић (Бијељина)

Стријелци: 1:0 Н.Kовачевић у 9. (KУ), 2:0 Дошић у 20, 3:0 Секулић у 34, 4:0 Миловановић у 70, 5:0 Миловановић у 72, 6:0 Дошић у 86. (KУ)

Жути картони: Секулић, Гарић, Џинић (Власеница), Стевановић, Цибралић, Андрић, Лончаревић, Милановић (Братство)

Црвени картон: Предраг Петровић (Братство) у 22.

Власеница: Д.Kовачевић (од 54. Честић), Гарић, Мијатовић, Петровић, Шаргић, Дошић, Н.Kовачевић (од 61. Џинић), Миловановић, Мајсторовић (од 67. Рајак), Челић, Секулић (од 54. Вуксић)

Братство: Стевановић (од 46. Попадић), Лазић, Цибралић (од 75. Њ. Милановић), Андрић, Петровић, Еркић, Максимовић, Лончаревић, Kосанић (од 75. Авдић), Аврамовић (од 35. В. Милановић), Томић (од 54. Њ. Петровић)