Т.Голијанин / Инфо портал Власеница 24
У нову годину Власеница ће ући са новим општинским парламентом.
Од Горана Ђурића, замјеник начелника општине Власеница, сазнали смо да би прва, конститутивна сједница новог сазива Скупштине општине, требала бити одржана наредне седмице.
„Централна изборна комисија је доставила цертификате свим изабраним одборницима и новом-старом начелнику Мирославу Краљевићу. С обзиром да су се неки од кандидата одрекли мандата, ти обрасци су послани у Сарајево, и ми сада чекамо да стигну нови цертификати за лица која су, према броју освојених гласова, сљедећа на листи. Вјерујем да ће они бити достављени до краја седмице и надамо се да ће конститутивна сједница Скупштине општине Власеница бити већ почетком наредне седмице“, казао је Ђурић.
Замјеник начелника општине је објаснио и због чега је битно да Скупштина општине што прије профункционише.
„Најмање десет одборника чини скупштинску већину. На конститутивној сједници биће извршен увид у овјерене потписе и тада представници политичких партија треба да доставе списак којим потврђују да имају формирану скупштинску већину. Надамо се да ће све протећи у најбољем реду, јер чека нас много посла када је у питању рад локалног парламента. Врло брзо послије конститутивне, требала би бити заказана и редовну, како бисмо могли да усвојимо буџет, како не бисмо морали ићи на принудно финансирање. Ситуација изазвана пандемијом вируса корона сигурно је успорила и донекле пореметила рад Скупштине, али надамо се да ћемо се изборити са овим вирусом и да ћемо се вратити нормалном животу“, закључио је Горан Ђурић.
Он је навео и имена одборника који су потписали акт о одрицању од мандата.
„Када је у питању Савез независних социјалдемократа, образац о враћању мандата потписали су: Младен Поповић, Марко Тодоровић, Невена Ступар и Мара Малић, док је у Српској демократској странци мандат вратио Остоја Драгутиновић.“
У наредне четири године у скупштинским клупама ће бити укупно деветнаест одборника: девет представника Савеза независних социјалдемократа, три Српске демократске странке, по два Социјалистичке партије и Странке демократске акције, и по један из Уједињене Српске, Демократског народног савеза и Народног демократског покрета.