ВЛАСЕНИЦА УКЊИЖИЛА ТРИ БОДА

155

Текст: Т.Голијанин/Инфо портал Власеница24

Власеница је, у 13. колу регионалног Истока, на свом терену уписала важну побједу против брчанске Локомотиве, резултатом 4:2.

Власеничани су у овај сусрет ушли са императивом побједе, што се видјело од самог почетка, када у потпуности преузимају посјед лопте. Млада брчанска екипа, у чијем саставу је играло чак осам играча млађих од 21 године, није успијевала да парира борбеном домаћину. У 18. минуту, након центаршута М.Ковачевића са лијеве стране, у петерцу се најбоље сналази Дошић и смјешта лопту у мрежу гостујуће екипе, за 1:0. Десет минута касније Сладоје кроз средину шаље лопту до Трнинића који је сигурним ударцем смјешта у доњи лијеви угао мреже Брчака, за повећење резултата на 2:0. До краја првог дијела, Локоси су успјели сачувати мрежу, упркос сталним атацима домаћих нападача, и на одмор се одлази без промјене резултата. Почетак другог полувремена не доноси неке битније промјене, јер Власеничани и даље имају теренску иницијативу.

Ипак, у 76. минуту, након лоше интервенције домаћих штопера, лопта долази на пенал до играча гостију Симића, који је јаким ударцем, поред голмана Ковачевића спрема у мрежу и смањује предност домаћина. Већ у наредном нападу Власеничани исправљају своју грешку. Пиљановић пролази по лијевој страни, провлачи лопту између штопера, а она долази до Трнинића који постиже свој други погодак на овом мечу. Сам финиш био је и најузбудљивији. У 87. минуту неспретна интервенција бекова Власенице, лопта долази до Шахмановића, који са 30 метара лобује чувара мреже домаћих за 3:2. У посљедњем минуту домаћа екипа креће у акцију по лијевој страни, Мијатовић центрира, двојица Брчака пропуштају лопту која долази до Вуксића, а он прецизним шутом погађа рашље немоћног голмана Балорде.

Шеснаестогодишњи Марко Трнинић добрим играма се наметнуо за првотимца у екипи Владимира Јањића.

„Наставили смо са серијом добрих игара на свом терену и ово је четврта побједа пред нашом публиком. Иако смо у овај меч ушли као благи фаворити, Локомотива није била нимало лак противник, и сигуран сам да су и гледаоци уживали у једној одличној фудбалској представи. Пред нама су још двије утакмице у којима морамо дати све од себе како бисмо крај јесење полусезоне дочекали у средини табеле, а онда од прољећа кренули ка врху“, казао је Марко Трнинић, двоструки стријелац на овој утакмици.

Власеница – Локомотива (Брчко) 4:2 (2:0)
Градски стадион у Власеници
Гледалаца: 35
Судија: Младен Поповић (Источно Сарајево)
Стријелци: 1:0 Дошић у 18 , 2:0 Трнинић у 27, 2:1 Симић у 76, 3:1 Трнинић у 80, 3:2 Шахмановић у 87, 4:2 Вуксић у 89.

Жути картони: Сладоје, Трнинић (Власеница), Вуксановић, Марчетић (Локомотива)
Власеница: Д. Ковачевић, Мијатовић, Сладоје, Вуксић. Трнинић, Дошић (од 46. Пиљановић), Д.Петровић, Миловановић (од 90. Мутавџић), Мајсторовић, М.Петровић (од 86. Рељић), М.Ковачевић
Тренер: Владимир Јањић
Локомотива: М.Балорда, Петровић, Вуксановић, Шахмановић, Спречо, Марчетић (од 82. Џамбић), Лазић, Голубовић, Ћумуровић, Н.Балорда, Симић
Тренер: Жељко Кајиш
Играч утакмице: Марко Трнинић (Власеница)