ВЛАСЕНИЦИ ТРЕЋА СРЕЋА

1416

Текст: Т.Голијанин / Инфо портал ВЛАСЕНИЦА 24

За Власеницу се изрека „Трећа – срећа“ испоставила као тачна. Власеничани су у трећем колу регионалног Истока уписали прве бодове, и то сва три, побиједивши на свом терену Мајевицу из Лопара резултатом 2:0.

Домаћа екипа је од првог минута преузела теренску иницијативу и до самог краја била борбенија и одлучнија. У 14. минуту добар продор Миловановића по десној страни, улази у шеснаест метара гдје га са леђа обара противнички играч, а судија Марковић досуђује најстрожу казну. Сигуран извођач са бијеле тачке био је Божић за 1:0. Своје шансе нису искористили Вуксић и Миловановић, тако да се на одмор одлази са минималним вођством домаће екипе. И у други дио Власеничани улазе офанзивно, што је донијело повећање резултата у 52. минуту, када је Миловановић кренуо у продор по лијевој страни, убачај на другу стативу гдје лопта проналази Сладоја и он је сигурно смјешта у мрежу иза леђа голмана Милетића. У самом финишу Ристановић је био у прилици да смањи предност домаће екипе, али је голман Ковачевић био на висини задатка.

За Власеничане је побједа у овом сусрету била императив.

„У овај меч смо ушли свјесни да себи не смијемо дозволити још један кикс и да ништа осим три бода не долази у обзир. Момци су испоштовали све оно што смо се договорили прије утакмице, борили су се за сваку лопту и то је и донијело резултат. Ми форму подижемо из утакмице у утакмицу и мислим да ћемо тек у наставку сезоне показати колико смо квалитетна екипа. Немамо много времена за радовање, јер већ у сљедећем колу нас очекује сусрет у Тршићу, за који се морамо добро припремити јер је Подриње у ову сезону одлично ушло“, казао је Владимир Јањић, тренер Власенице.