ВЛАСЕНИЦА НИЈЕ УСПЈЕЛА ИЗНЕНАДИТИ ЛИДЕРА

879

Т. Голијанин / Инфо портал Власеница 24

На власеничком Градском стадиону одиграна је сигурно једна од најзанимљивијих утакмица у посљедњем јесењем колу друголигашког Истока. Лидер је побједом над домаћом Власеницом 1:3 запечатио сјајну полусезону, али, иако се то по резултату не би рекло, Власеница је била и више него достојан противник који се до посљедњег тренутка борио.

Бодрени навијачима којих је,упркос хладноћи, на трибинама било стотинак, Власеничани су кренули борбено, али изабраници Далибора Kапикула нису им дозвољавали да погоцима заврше нападе. Већ у 20. минуту долази до промјене резултата. Након одличне акције гостујућег тима, преко десног крила, дубок убачај по десној страни, ту се на неких седам-осам метара од гола нашао некада најбољи играч Републике Српске Дарко Лазић и из окрета пласирао лопту у мрежу, изненадивши домаћег голмана, за вођство од 0:1. Домаћа екипа није одустајала, али је голман Ђокић био на висини задатка и у неколико наврата одличним одбранама зауставио ударце Ступара. Лидер предност повећава у 31. минуту када, послије неискориштене прилике домаћих, креће у контранапад, пет играча улази у казнени простор, асистирајући један другом, и онда, негђе око бијеле тачке, лопта долази до Дарка Лазића и он је снажно, по средини гола, шаље у Појжакову мрежу. Власеница свој посљедњи напад у првом дијелу сусрета ефектно завршава – у гужви која се створила у казненом простору гостију, високо скаче капитен Мајсторовић и главом лопту шаље изнад руку, овог пута немоћног, голмана Слоге 2.

Друго полувријеме почиње пресингом домаће екипе, али Власеничани пропуштају неколико одличних прилика да поравнају резултат. Kако се показало, утакмица је ријешена у 77. минуту, када Матовић лопту послану из угла смјешта у мрежу домаћина за резултат 1:3.

Оно што је занимљиво је да је овај изузетно тврд и борбен дуел прошао са само једном јавном опоменом, што сигурно може бити примјер да добре екипе играју фер и коректно.

Упркос поразу, Власеница је полусезону завршила на шестом мјесту, што је сигурно лошије од оног што,према ономе што су показали, заслужују, док је Слога 2, са девет бодова више од другопласираног Фамоса, суверено на челу табеле.

Иако жале што су се поразом до прољећа опростили од својих навјача, Власеничани признају да су гости заслужили сва три бода.

„Ми смо фуриозно кренули у сезону, а онда смо око дестог кола доживјели пад форме, првенствено због играча који због послова који раде не могу редовно тренирати и то се мора одразити и на резултате. Ми имамо можда и најбоље услове за игру и нема екипе која је гостовала, а да није похвалила наш терен. Драго ми је да смо лидеру показали да знамо играти, али прије свега да смо екипа која игра фер и коректно и захваљујем својим играчима на свему што су показали у претходних 15 кола. Захвални смо нашим навијачима на подршци коју нам пружају и обећавамо да ћемо се у наставку изборити за мјесто у врху табеле“, закључио је Владимир Јањић, тренер Власенице.

Далибор Kапикул, тренер Слоге 2, каже да су у посљедња три сусрета доказали да су заслужили лидерску позицију.

„У посљедњих седам дана одиграли смо три тешка сусрета, са екипама које су у самом врху: Фамосом, Губером и данас Власеницом, и сигурно је да смо на њима највише доказали свој квалитет. Власеница се показала као опасан противник, али иако смо били ослабљени, првенствено неиграњем Бобана Јоловића и Млађана Kарамана, иначе другог стријелца у тиму, а касније и повредом најбољег стријелца у лиги Миливоја Лазића, који је терен напустио средином првог полувремена, успјели смо остварити оно што је био наш циљ, а то су три бода. Иако имамо екипу која је, условно речено, старија, баш у овим дуелима смо одмјерили снаге и показало се да смо добро припремљени за сезону и не сумњам да ћемо овако наставити и у прољећном дијелу. Слиједи нам заслужена пауза, јер је већ постало исцрпљујуће и психички и фзички. Вјероватно ћемо се у паузи и појачати, али о том потом“, казао је тренер Kапикул.

Најзаслужнији за још један тријумф екипе из Горњег Црњелова је свакако и двоструки стријелац Дарко Лазић.

„Одиграли смо добру утакмицу, у којој смо заслужено побиједили. Након вођства од 0:2, примили смо погодак у 45 минуту, а онда смо издржали притисак домаће екипе и побједу запечатили трећим голом. Наша екипа је састављена од играча који имају искуство играња у премијер и првој лиги, па је овај успјех и очекиван. Ја спадам у групу старијих играча и тусам да помогнем колико могу, и играма и савјетима млађим играчима“, јасан је Лазић који је у тиму из Горњег Црњелова већ седам година.

Власеница – Слога 2 (Горње Црњелово) 1:3 (1:2)

Градски стадион у Власеници

Гледалаца: 100

Главни судија: Горан Лакић (Брчко)

Помоћни: Стефан Ђукић (Угљевик), Јован Гвозденовић (Брчко)

Делегат: Александар Војводић (Милићи)

Kонтролор суђења: Милорад Југовић (Угљевик)

Стријелци: 0:1 Д. Лазић у 20, 0:2 Д. Лазић у 31, 1:2 Мајсторовић у 45, 1:3 Матовић у 77.

Жути картони: Мајсторовић (Власеница)

Власеница: Појжак, Мијатовић, Митровић, Ступар, Н. Kовачевић, Тешић (од 76. Трнинић), Мајсторовић, Ерделић, Јањић (од 87. Вучиновић), Челић, Вуксић.

Тренер: Владимир Јањић

Слога 2: Ђокић, Матовић, Бајић, М. Лазић (од 40. О. Максимовић), Мазић, Павић (од 83. Трифковић), Одзаклић (од 83. Сајтановић), Бајић, Марковић, Николић (од 83. Миљковић), Лазић (од 66. М. Максимовић)

Тренер: Далибор Kапикул

Играч утакмице: Немања Матовић (Слога 2)