ВЛАСЕНИЦА ПОДИЈЕЛИЛА БОДОВЕ СА РУДАРОМ 1925

691

Т. Голијанин / ВЛАСЕНИЦА 24

Власеница је у првој такмичарској утакмици овог прољећа подијелила бодове са Рударом 1925. Послије два кола принудне паузе због временских неприлика, Власеничани су на свом Градском стадиону угостили екипу из Угљевика.

Иако су пред почетак сусрета вјеровали да ће сва три бода остати у Власеници, домаћини су се врло брзо увјерили да Рудар 1925, иако је у доњем дијелу табеле, није нимало лак противник. Екипи Владимира Јањића на руку није ишло ни одсуство четири стандардна првотимца: капитена Младена Мајсторовића, Филипа Вуксића, Небојше Kовачевића и Милана Секулића, и новајлије Марка Kолаковића, па је на млађим играчима био сав терет овог меча.

У првом полувремену домаћа екипа је имала иницијативу, покушавала да пресингом и нападима угрози госте, али мрежа је остајала мирна. У 31. минуту предност Власеници доноси противнички играч, Живановић. Угљевичани су кренули у напад, који на неких двадесетак метара од свог гола Власеница прекида, креће у контру, а Рударова „двојка“ покушавајући зауставити лопту са лијеве стране, тресе властиту мрежу. У самом финишу првог дијела одлична акција Ерделића који улази у шеснаестерац гостију, шаље лопту у у пет метара Јовановићу који је вјешто смјешта иза Симојловићевих леђа, али линијски судија сигнализира недозвољену позицију. У првом полувремену вриједан је помена и покушај младог Тешића који је на убачен центаршут из слободног ударца, лопту дочекао главом, али она одлази поред стативе.

У други дио сусрета Власеничани улазе безвољније, а гости након само десетак минута игре успијевају поравнати резултат. Након што је предриблао два-три домаћа играча, Божић је повукао лопту и са неких 25 метара је закуцао у мрежу домаћина. Минут-два прије него што је судија одсвирао крај, Маринковић излази сам пред голмана Власенице, али лопта одлази преко пречке, па се сусрет завршава пођелом бодова.

Власеничанима остаје да жале за поништеним поготком Јовановића, који би сигурно пресудио да исход буде у корист домаће екипе.

„Пред крај првог полувремена могло је бити 2:0, али помоћни судија је подигао заставицу и Јовановићев погодак је поништен. Нећу да доводим у питање судијску одлуку, хоћу да вјерујем да је била исправна. Била је ово очекивано тврда утакмица. Жељели смо три бода, али нисмо очекивали да ће противник бити овако тврд орах. Можда је пресуздило то што је ово њима трећа утакмица а нама тек прва. Они су већ посложили коцкице, добили на уиграности, екипа им је боља него у прошлој полусезони. Ми смо покушавали неким пресингом и нападима али сви су били јалови. Не треба заборавити да нисмо били комплетни. Било је грешака, највише због нередовних тренинга, али задовољан сам и игром и залагањем наших момака. Битно је да смо уписали бод“, прича Ђуро Вуксић, предсједник Власенице.

Послије два пораза, екипа из Угљевика задовољна је бодом који носи са гостовања у Власеници.

„Нама је бар бод данас био императив. Имали смо стипостотну шансу за три бода, али данас очито нисмо имали среће Дошли смо да одиграмо чврсту и борбену утакмицу и у томе смо успјели. Узели смо бод и то је нама довољно у даљој борби за сигурно мјесто на табели. Сљедећу утакмицу играмо на свом терену и сигурно је да ћемо дати све од себе да убиљежимо и прву побједу“, казао је капитен Рудара 1925 Дејан Давидовић.

Сљедећу, утакмицу 19. кола, Власеница наредног викенда игра у Вишеграду, а након тога слиједе и надокнаде мечева 16. и 17. кола, док ће Рудар 1925 одмјерити снаге са још једном екипом из врха, невесињским Вележом.

Власеница – Рудар 1925 (Угљевик) 1:1 (1:0)