ВЛАСЕНИЦА СЕ ВРАЋА У ВРХ ТАБЕЛЕ

923

Т. Голијанин / Инфо портал ВЛАСЕНИЦА

Педесетак највјернијих навијача бодрило је Власеницу са трибина Градског стадиона на путу до три бода. У 13. колу друголигашког Истока, домаћа је екипа је, послије четири кола, уписала побједу, савладавши госте из Невесиња резултатом 2:0.

Вријеме није било наклоњено фудбалерима који су у 13.30 истрчали на терен у Власеници. Поред тога што је сам терен био натопљен водом, густа магла смањивала је видљивост, па је можда то један од разлога што је прво полувријеме протекло без голова иако је домаћа екипа имала неколико добрих шанси да резултат промијени у своју корист. Први је запријетио Митровић, у 20. минуту, када са двадесетак метара шутира лијевом ногом, али голман Вележа је био сигуран. Убрзо шансу има и Ступар који након дриблинга на лијевој страни шутира, али лопта одлази преко гола.

У други дио сусрета Власеничани улазе одлучније и након само пет минута игре долазе до вођства. Ступар креће у соло акцију по лијевој страни, шутира са 16 метара и лопта од стативе улази у мрежу Невесињаца за 1:0. Убрзо након поготка Митровић пропушта прилику да из слободног ударца повећа предност своје екипе. У 65. минуту прорадила је веза Kовачевића. Најискуснији играч у плавом дресу, Небојша, пролази са лијеве стране и шаље одличну лопту за Милована који у паду, поред штопера, постиже погодак за 2:0. До краја сусрета домаћа екипа има још неколико полушанси, али ништа што би озбиљније угрозило противничку мрежу. У самом финишу Вележ има своју прву озбиљну шансу. Након феноменалног ударца из угла, лопта је већ виђена у мреж домаћих, али је Појжак сјајном парадом „вади“ и спрјечава промјену резултата.

Прва три бода послије једномјесечног поста вратила су Власеницу на треће мјесто на табели Друге лиге, група Исток, али оно што је још важније, подигла су самопоуздање екипи која је све до осмог кола била непобједива.

Власеница – Вележ (Невесиње) 2:0 (0:0)